רואה חשבון

רואה חשבון – כדי לעזור לעסקים להתנהל בהתאם לחוק, להצליח ולצמוח!

מטרת העל של כל בית עסק וחברה היא להצליח ולמקסם את הרווחים, כשההצלחה העסקית באה לידי ביטוי בשתי דרכים, בשיווק ובמכירות של המוצרים או השירות ובהתנהלות יעילה ונכונה במישור הכלכלי והפיננסי. 

תפקידו של רואה החשבון הוא קריטי לכל ארגון, חברה או בית העסק. עליו מוטלת החובה להיות שומר הסף הכלכלי והוא איש המקצוע האחראי להתנהלות הפיננסית של בעלי העסקים והחברות בהיבט המס, אך לא רק. 

משרד רואה החשבון של אלעד לוי הרוש שם דגש על יחס אישי ומתן שירות מקצועי לשביעות הרצון המלאה של לקוחותיו.

אנו מאמינים כי מתן שירות מקצועי, אמין והיקפי בכל העניינים הפיננסים הוא שירות חיוני לכל לקוח במטרה לנהל את הפעילות הכלכלית בדרך הטובה ביותר, לחסוך כמה שיותר כסף, במסגרת החוק, ולאפשר לבעל העסק להתפנות לענייני העסק, להצליח ולצמוח.

אנו מציעים שירותי ראיית חשבון והנהלת חשבונות לחברות, לעוסק מורשה, לעוסק פטור ולכל מי שנדרש לשירותיו של רואה חשבון באופן קבוע או חד פעמי. 

למה כל חברה צריכה רואה חשבון?

רואה חשבון הוא מומחה בתחום החשבונאות שמנהל ומייעץ בנושאים פיננסיים ומס. על פי התקנות והחוקים של רשות המסים, כל חברה חייבת במינוי רואה חשבון. רואה החשבון הוא איש המקצוע האחראי על ההתנהלות הפיננסית של החברה מבחינת תשלומי המיסים. 

 לרואה החשבון יש מספר תפקידים:  

התפקיד המרכזי של רואה חשבון הוא פיקוח ובקרה על הדו"חות הכספיים ונתינת חוות דעת על הדו"חות הכספיים של החברות. פקודת מס הכנסה מחייבת את החברות להגיש דו"ח מבוקר על ידי רואה חשבון בצירוף חוות דעת על הדו"חות ועל מצבה הפיננסי של החברה. חוות הדעת של רואה החשבון על הדו"חות הכספיים נמסרת לרשויות המס, לרשם החברות, לבנקים ולגורמים נוספים במידת הצורך. חברות ציבוריות חייבות למסור את הדו"חות לבעלי המניות ולרשות לניירות ערך.

עריכת דו"חות פיננסיים: רואה חשבון מבצע את ההכנות הדרושות להגשת הדו"חות השנתיים והתקופתיים בזמן ובהתאם לתקנות והחוקים הפיננסיים. במסגרת הכנת הדו"חות רואה החשבון בודק את הנכונות של החשבוניות של החברה ואת התאימות שלהן לתקנות הפיננסיות כדי למנוע סנקציות מרשויות המס ובעיות משפטיות.

ניהול ובקרה פנימית: רואה חשבון יכול להציע וליישם הנחיות לניהול הכספים והתהליכים הפיננסיים בחברה. הוא יכול לזהות נקודות חלשות במערך הפיננסי ולהמליץ על שיפורים והתייעצות בנושאי ביקורת פנימית.

עזרה בתכנון תכניות פיננסיות: רואה חשבון עשוי לעזור ביצירת תכניות פיננסיות ארוכות טווח, תכנון מס, תכנון השקעות, איתור דרכים לשיפור ההתנהלות הפיננסית של בית העסק למקסום הרווחים והתווית הדרך ליעדים פיננסיים שאליהם שואפת החברה.

עזרה בקבלת החלטות עסקיות: רואה חשבון עשוי לספק מידע אודות המצב הפיננסי של החברה, הוצאות, הכנסות, רווחים והפקדות. מידע זה עשוי יכול לסייע למנהלים בקבלת החלטות אסטרטגיות ועסקיות. כמעט כל עסקה דורשת התערבות וייעוץ של רואה חשבון בבדיקת כדאיות העסקה, בבדיקת תנאי העסקה ובגובה המחיר שיש לשלם או לדרוש עבור העסקה.  

רואה חשבון אחראי על ההתנהלות הכלכלית השוטפת של החברה כמו הדרכה בניהול ספרים, הצהרת הון ייעוץ מס ותכנון מס, הגשת דו"חות לרשויות המקומיות, פתיחת תיקים ברשויות המס, דיווחים שוטפים לרשויות המס, ניהול התשלומים לרשויות המס, הנהלת חשבונות, התאמות בנקים, סיוע במימון העסק, חסכון במס בהתאם לחוק, תשלומים לעובדים, הפקת תלושי שכר ועוד.     

רואה חשבון הוא מומחה בחשבונאות מה שמעניק לו את הסמכות לערוך בדיקות, לוודא את נכונות הפעולות הפיננסיות של החברה ולהציג דו"חות פיננסיים מוסמכים. זה מציב אותו כמומחה נטול עניין במידע ומסייע בבניית אמינות וביטחון בפני משקיעים, שותפים, לקוחות וגורמים פיננסיים אחרים.

הנהלת חשבונות – רואה חשבון מספק שירותי הנהלת חשבונות לעצמאים וחברות ממגוון רחב של תחומים.

הנהלת חשבונות במיקור חוץ מאפשרת לכל עצמאי, חברה ובעל עסק ליהנות משירותי הנהלת חשבונות מקצועיים בלי להעסיק עובד במשרה מלאה, מעלויות נמוכות, מפיקוח של רואה חשבון, ממומחיות ומניסיון של ניהול חשבונות בתחומים רבים ומגוונים  

השירות כולל ניהול ספרים באופן שוטף, הגשת דו"ח חודשי לרשויות המס, טיפול שוטף מול מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, הכנת משכורות, התאמות בנקים, התאמות ספקים, רישום כספים כמו הכנסות, הוצאות, הלוואות, אשראי, הפקת דו"חות בהתאם לצורך ועוד. 

למה לעוסק מורשה ולעוסק פטור כדאי להיעזר ברואה חשבון?

רואה חשבון לעוסק פטור

עוסק פטור הוא בעל עסק עצמאי שגובה הכנסותיו השנתיות אינו עולה על 107,692 שקלים, נכון לשנת 2023.

עוסק פטור, פטור מתשלומי מע"מ, אסור לו לגבות מע"מ מהלקוחות והוא אינו רשאי להנפיק ללקוחות חשבוניות, אלא קבלות בלבד.

בעת הקמת העסק עוסק פטור חייב לפתוח תיק במע"מ ובמס הכנסה. רואה החשבון יסייע לו בנושא פתיחת התיקים ברשויות.

עוסק פטור חייב להגיש פעם בשנה דיווחים למס הכנסה ולמע"מ על גובה ההכנסות וההוצאות שלו. כדי למלא את הדו"חות השנתיים בדרך נכונה ותקינה רצוי להיעזר בשירותיו  של רואה חשבון.

בנוסף, רואה החשבון יסייע לעוסק הפטור בהנהלת חשבונות, בהצהרת הון ובהתנהלות השוטפת מול מס הכנסה.

רואה חשבון לעוסק מורשה

עוסק מורשה הוא בעל עסק שמחזור הכנסות השנתי שלו עולה על 107,692 שקלים והוא חייב בתשלום מע"מ ובהוצאת חשבוניות מס ללקוחות.

עוסק מורשה רשאי לקזז את המע"מ ששילם על ההוצאות השוטפות של העסק מתשלומי המע"מ שהוא גובה מהלקוחות שלו. 

עוסק מורשה חייב לפתוח תיק במס הכנסה ובמע"מ ועליו להעביר למע"מ דו"חות פעם בחודש או בחודשיים, בהתאם לגובה ההכנסות שלו.

רואה חשבון יסייע לעוסק המורשה בהתנהלות השוטפת מול רשויות המס, בהגשת דו"חות למע"מ, בהגשת דו"חות שנתיים, בהצהרת הון ובהנהלת חשבונות. 

מי חייב להגיש דו"ח שנתי?

אחת לשנה מחויבים כל חברה בע"מ וכל עצמאי בישראל, עוסק פטור או עוסק מורשה, חייבים להגיש דו"ח שנתי.

מחזיקי מטבעות וירטואליים חייבים בהגשת דו"ח שנתי למס הכנסה.

פריסת מס והגשת דו"ח שנתי – עובד אשר עוזב את מקום העבודה שלו בשל פיטורים, התפטרות או בעת פרישה לגמלאות זכאי למענק פרישה. מענק פרישה חייב בתשלומי מס בגובה של שלושים אחוז, אך כדי להימנע מתשלום מס בשיעור גבוה אפשר לפרוס את תשלומי המענק על פני מספר שנים. פריסת מענק הפרישה מחייבת הגשה של דו"ח שנתי למס הכנסה, מידי שנה במשך כל שנות הפריסה.

בשביל להזניק את העסק שלכם אתם צריכים רואה חשבון מקצועי!
צרו קשר ותיהנו ממקצועיות, מליווי צמוד ויחס אישי!

תוכן עניינים

מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם